Jak przygotować się do masażu?

Aplikację Wellaphy masz już zainstalowaną na swoim telefonie. Świetnie! Masaż z pewnością pozwoli ci się zrelaksować i odpocząć, ale także może pomóc w leczeniu wielu dolegliwości. Zanim jednak zamówisz masażystę do domu, przeczytaj, jak odpowiednio się przygotować do takiego zabiegu.

Przed masażem
> W9darto zapytać swojego lekarza albo trenera osobistego na siłowni, jaki rodzaj masażu będzie dla ciebie najbardziej odpowiedni. Zanim zamówisz usługę, zapoznaj się też z listą przeciwwskazań do wykonania masażu.
> Czy istnieje pora idealna na zabieg? Nie, zatem aplikacja Wellaphy jest najlepszym rozwiązaniem, gdyż pozwala ci zamówić masaż „na już”, bez zbędnego czekania. Korzystaj z naszej oferty, kiedy tylko masz na to ochotę i dysponujesz kilkoma wolnymi godzinami.
> Pamiętaj jednak, że masaż pobudza krążenie i trudno będzie ci zasnąć od razu po zabiegu, zatem warto unikać pory wieczorowej. Z kolei masaż wcześnie rano, przed pracą, może cię rozkojarzyć i zbytnio rozluźnić.

W dniu masażu
> Teg5do dnia warto spożywać lekkie potrawy, świeże owoce, pić więcej wody czy ciepłej herbaty, a unikać nadmiaru kawy i całkowicie zrezygnować z napojów alkoholowych. Ostatni posiłek należy zaplanować mniej więcej na godzinę przez masażem. Z jednej strony trzeba coś zjeść, by uniknąć krępującego burczenia w brzuchu, z drugiej zaś nie wolno przesadzić, bowiem zbyt obfite jedzenie nie pozwoli ci się zrelaksować.
> Warto tego dnia wykonać peeling całego ciała pod prysznicem lub w kąpieli, by oczyścić ciało z używanych balsamów, makijażu. Pozwoli to na lepsze wchłanianie przez skórę substancji aktywnych zawartych w kosmetykach do masażu.
> Trzeba liczyć się z tym, że w trakcie masażu jest się natartym oliwą, dobrze więc mieć bieliznę przeznaczoną tylko na tę okazję, która ewentualnie może się ubrudzić. Warto też przygotować sobie szlafrok.

Przed przyjściem masażysty
2d> Przygotuj się, że do masażu należy się rozebrać. Jeżeli czujesz skrępowanie, możesz założyć bieliznę przykrywającą jak najmniej ciała. Zdejmij biżuterię i upnij długie włosy, dzięki temu masażysta będzie miał swobodny dostęp nawet do najdrobniejszych części ciała.
> Przewietrz pokój i zadbaj o odpowiednią temperaturę. Wyznacz też miejsce, gdzie swobodnie będzie można postawić stół do masażu i przygotuj 2 ręczniki do przykrycia.
> Jeśli masz czas, zrób kilka skłonów, wyciągnij ręce ku górze – w ten sposób nieco rozciągniesz napięte mięśnie.
Możesz przygasić światła i przygotować swoją ulubioną muzykę.

W trakcie zabiegu
> Przedst7daw masażyście swoje oczekiwania wobec masażu. Warto też wspomnieć czy dokucza ci jakiś ból, możesz wówczas spodziewać się skupienia uwagi masażysty na danej dolegliwości.
> Postaraj się wyciszyć myśli, nie myśleć o pracy czy obowiązkach, warto też wyłączyć na ten czas telefon. Pamiętaj o odpowiednim oddychaniu – jeżeli czujesz, że nie możesz złapać tchu, spróbuj skupić się na ruchach dłoni masażysty i wypuszczaj powietrze z płuc w trakcie nacisku.
> Jeśli chcesz o coś zapytać, jest ci za zimno/za ciepło, potrzebujesz iść do toalety, masażysta używała za mało lub za dużo siły – nie krępuj się o tym powiedzieć. Nie przegadaj jednak całego masażu, to jest czas dla ciebie aby pobyć ze sobą.

Po masażu
> Kiedy m1dasaż dobiegnie końca nie zrywaj się od razu, tylko poleż jeszcze chwilę na stole. Potem przewróć się na prawy bok, usiądź i dopiero wstań – zapobiegnie to ewentualnym zawrotom głowy.
> Po zabiegu ubierz przygotowany wcześniej szlafrok, żeby nie ubrudzić niczego oliwką, odprowadź masażystę do wyjścia, a później zrelaksuj się pod prysznicem.
> Po pierwszej sesji możesz odczuwać lekkie bóle mięśniowe, które powinny ustąpić w ciągu kilku godzin. Jest to wynik naciągania tkanek o różnej wrażliwości na ugniatanie, zwiększonego przekrwienia masowanych miejsc, a także podrażnienia zakończeń nerwowych.

Kiedy następny masaż?
> Nie ma określonej częstotliwości z jaką powinno korzystać się z masażu. Jeśli możesz skorzystać z naszej aplikacji raz w miesiącu – świetnie! Raz w tygodniu – jeszcze lepiej! Przyjmuje się jedynie, że po serii 10-15 zabiegów warto zrobić przerwę, by organizm odpowiednio reagował na bodźce.
> Dobrze wykonany masaż to idealne rozwiązanie, by się odprężyć, zrelaksować i nabrać nowych sił!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *